Beyler Çelebi Cami Çevre Düzenlemesi

İlçemizin merkez camisi olan Beyler Çelebi Camii'nin tuvaletlerin yer altına alınması, meydan oluşturulması ve çevre düzenlemesi projesi ihale elimiştir.

Osmancık Belediyesi, şehrin imajına deriştirecek yatırımlara devam ediyor. İlçenin sembollerinden Merkez Beylerçelebi Cami (Büyük Cami ya da Ulu Cami) restorasyonu ve çevre düzenlemesi ihale edildi. Yapılacak büyük revizyonla merkez cami şehrin çehresini değiştirecek bir görünüme kavuşacak.

Beyler Çelebi Caminin ilçenin vitrini konumunda olduğunu belirten Belediye Başkanı Hamza Karataş “Beyler Çelebi Cami ilçemizin merkez camisi. Aslında şehrimizin aynası, vitrini konumunda bir eser. Daha sonra yenilenmiş olsa da isim olarak tarihi bir cami. Vatandaşlarımızın önemsediği kadar şehrimizi ziyaret edenler için de ilk ziyaret noktalarından birisidir.” dedi.

Yapılacak düzenlemeler ile ilgili de bilgi veren Karataş “Camimizin bahçesindeki eski şadırvanlar ve tuvaletler yer altına alınacak. Kazanılan alanla birlikte cami bahçesi geniş bir meydana dönüştürülecek. Camimize ikinci minare yapılacak. Cenaze namazı alanı da yenilenecek. Bay ve bayanlar için modern abdesthaneler ve lavabolar yapılacak. Ayrıca engelli tuvaletleri de yer alıyor” ifadelerini kullandı.

İhale Tarihi : 30 EYLÜL 2016

İşe Başlama Tarihi : 24.10.2016

İşin Bitiş Tarihi : 22.07.2017