OSMANCIK BELEDİYESİ PİRİNÇ FESTİVALİNE HAZIRLANIYOR

Osmancık’ın Geleneksel Pirinç Festivali 27 Eylül – 6 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek.
Festival Komitesi Belediye Başkanı Ahmet Gelgör’ün başkanlığında festival programına yönelik çalışmalarını tamamladı.
Belediye Başkanı Ahmet Gelgör bu yıl pirinç festivalinde ilçede ilk defa düzenlenecek sportif ve kültürel etkinliklere yer vereceklerini belirterek Osmancık tarihinin en büyük festivaline hazırlandıklarını söyledi.
En son 2014 yılında düzenlenen Pirinç Festivalini tekrar canlandıracaklarını kaydeden Gelgör “Osmancık Pirinç Festivalinin 5 yıllık bir aradan sonra tekrar hayata geçiriyoruz. Bu sene Osmancık tarihinin en güzel festivalini gerçekleştireceğiz. Festival komitemiz düzenlenecek etkinlikler konusunda uzun süredir çalışıyor” dedi.
PAŞPEHLİVANLAR ER MEYDANINA ÇIKACAK
Gelgör “Başta halkımızın çok sevdiği başpehlivanlık güreş müsabakaları ve at yarışlarına çok önem vereceğiz. Bölgenin en büyük başpehlivanlık güreş organizasyonunu ilçemizde gerçekleştireceğiz. Geleneksel Spor Dalları Federasyonu ile birlikte ulusal çapta bir at yarışı düzenleyeceğiz. Ayrıca ilçemizde ilk defa düzenlenecek etkinliklerimiz olacak. Gençlerimizin çok ilgi gösterdiği motorkros, off-road ve tuning-fest gibi etkinliklerimiz olacak. Bisiklet yarışları ve çocuk festivalimiz olacak. Ayrıca sevilen sanatçılar konser ile festivalimize renk katacak. Hedefimiz Osmancık’ın Pirinç Festivalini marka haline getirmek. Pirin. Festivalinin İlçemizi gerçek anlamda tanıtan geleneksel bir festivale dönüşmesini istiyoruz” diye konuştu.
PANAYIR GELENEĞİ YENİDEN CANLANACAK
Osmancık Pirinç Festivalinden önce ilçede uzun yıllar panayır düzenlendiğini anımsatan Gelgör, eski panayır geleneğini de festival kapsamında canlandırmayı hedeflediklerini kaydetti.