Osmancık'ta Kanalizasyonsuz Ev Kalmayacak

Osmancık’ın tamamını kapsayan 42 Kilometre Kanalizasyon ve Atık Su Arıtma Tesisi yatırımı için sözleşme imzalanarak yer teslimi yapıldı. Yeni alt yapı yatırımı ile ilçenin kenar mahallelerinde de alt yapı tamamlanmış olacak.

Geçtiğimiz Eylül ayında ihale edilen 42 Kilometre Kanalizasyon ve Atık Su Arıtma Tesisi yatırımının ihale süreci tamamlandı. İhaleyi alan firma ile Osmancık Belediyesi arasında sözleşme imzalandı.

Çalışmaların önümüzdeki günlerde başlayacağını ifade eden Belediye Başkanı Hamza Karataş “Bir şehri şehir yapan olmazsa olmaz unsurlardan birisi de kanalizasyondur. Şehrimizin en büyük eksiği idi. Özellikle Çay Mahallesi, Gemici Mahallesi, Gürleyik Mahallesi ile Koyunbaba, Esentepe ve Şenyurt Mahallelerimizde ciddi kanalizasyon eksiği vardı. Eymir Mahallesini geçtiğimiz yıl tamamlamıştık. İlçemizin tüm yerleşim alanlarında kanalizasyon alt yapısını tamamlamak üzere başlattığımız çalışmalar kapsamında 42 kilometre kanalizasyonu ihale ederek yer teslimini yaptık. Şehrimize hayırlı olsun” dedi.

ATIK SU ARITMA TESİSİ FAALİYETE GEÇECEK

Karataş, Atık Su Arıtma Tesisinin de tamamlanacağını belirterek ilçenin kanalizasyon şebekesinin arıtma tesisine bağlanacağını kaydetti.