Milli Mücadelenin 100. yılında 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ilçemizde coşkuyla kutlandı.

19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı´nın 100. yıl sebebiyle Osmancık´ta Gençlik yürüyüşü yapıldı. Osmancık Kaymakamlığı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü´nce düzenlenen gençlik yürüyüşüne Osmancık Kaymakamı Hakan Alkan, Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör , Garnizon Komutanı Personel Asteğmen Mücahit Yıldırım, Jandarma Komutanı Tevfik Kara, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Abdullah Küçükgöz, STK ve Siyasi Parti temsilcileri, okul müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

İlçe Garnizon Komutanlığı önünde başlayan yürüyüş ilçe merkezi içinden geçilerek Koyunbaba Köprüsü zirvesinde Saygı duruşundan bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Gençlik yürüyüşü saat kulesi civarı belediye önünde sonlandı.

19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı´nın 100. yıl sebebiyle Osmancık´ta kutlama etkinlikleri 13 Mayıs 2019 Pazartesi günü başlamıştı.

Milli Mücadele´nin başladığı 19 Mayıs 1919´un 100. Yılı Osmancık´ta 13 Mayıs´ta başlayan ve devam eden gençlik, spor, kültür etkinleri ile kutlanmaya başladı. Etkinlikler çerçevesinde 13 Mayıs 2019 Pazartesi günü Gençlik Merkezinde saat 10´da Küçükler Futbol Müsabakaları ile başlayan kutlamalar aynı gün saat 15´de spor salonunda gerçekleştirilen Kort Tenisi ile devam etti.

14 Mayıs 2019 Salı günü devam eden etkinlikler kapsamında Futbol sahasında Dar ve Boççe, yine aynı İlçe Spor Müdürlüğü´nde Okçuluk yarışması düzenlendi.

15 Mayıs ve 17 Mayıs tarihlerinde ise Gençler Masa Tenisi, Gençler ve Yıldızlar Güreş Müsabakaları, Bisiklet Turu ve Badminton Müsabakaları yapıldı.

Yapılan tüm etkinliklerde dereceye girenlere ödülleri taktim edilirken 19 Mayıs 2019 tarihinde bu gün saat 10.00´da Hükümet Konağı Meydanında yapılan Anıta Çelenk sunma töreninin ardından saat 11.00´da Garnizon Komutanlığı önünden Gençlik Yürüyüşüne başlanıldı.

Gençlik Yürüyüşü Koyunbaba Köprüsü zirvesinde Saygı Duruşu´nda bulunulduktan sonra söylenen İstiklal Marşı´nın ardından saat kulesi, belediye önünde bitti.