Kızılırmak Islahı Tüm Hızla Devam Ediyor

Osmancık’ta bölgenin en büyük yatırımlarından birisi olarak hayata geçirilen Kızılırmak Islah Projesinde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Belediye Başkanı Hamza Karataş, Kızılırmak şantiyesinde incelemelerde bulunarak şantiye şefi Haluk Tekce’den bilgi aldı.

Çalışmaları hızlandırmak için yeni iş makinesi takviyesi yaptıklarını belirten Tekce, ikinci fore kazık makinesinin faaliyete geçmesi ile işlerin yarı yarıya hızlandığını söyledi.

Tekeli, fore kazık çalışmalarının Yeni Köprü ile Asya Köprüsü arasında tamamlandığını, yılsonuna kadar tüm çalışmaları tamamlamayı hedeflediklerini kaydetti.

KIZILIRMAK’TA TEKNELER GEZECEK

Başkan Karataş, Kızılırmak Islah Projesinin Osmancık’ın görünümünü değiştirecek önemli bir yatırım olduğunu kaydetti.

Projenin yatırım büyüklüğünün yanı sıra turizme sağlayacağı katkı bakımından da önemli olduğuna dikkat çeken Karataş “Kızılırmak’ın şehrimizin merkezinden geçtiği 5 kilometrelik kısmında ıslah çalışmaları devam ediyor. Şehrimizin en önemli ve en büyük yatırımı bu proje. Hem şehrimizin görünümünü değiştirecek hem de turizme büyük katkı sağlayacak bir çalışma. Kızılırmak’ın yatağı genişletilerek iki kenarına duvar yapılıyor. Çalışma tamamlandığında önüne set yapılarak Kızılırmak’ta teknelerle gezinti yapılabilecek bir gölet oluşturulacak” dedi.

KOYUNBABA KÖPRÜSÜNÜN TÜM AYAKLARI SU İÇERİSİNDE KALACAK

Kızılırmak üzerindeki Koyunbaba Köprüsünün tüm ayaklarının su içerisinde kalacak şekilde ırmak yatağının genişletileceğini kaydeden Karataş, asma köprünün yerine de yeni bir köprü yapılacağını ifade etti.