İKİ BÜYÜK YATIRIMDA İMZALAR ATILDI

Osmancık Belediyesi tarafından Eylül ayında ihale edilen 4 büyük yatırımdan ikisinin ihale süreci tamamlanarak firmalarla sözleşme imzalandı.

Osmancık Kalesi Tarihi Surların Restorasyonu, 42 Kilometre Alt Yapı ve Atıksu Arıtma Tesisi, Şehirlerarası Yeni Otobüs Terminali ile Beylerçelebi Cami Restorasyonu ve Çevre Düzenlemesi Eylül ayında ihale edilmişti. İhale edilen yatırımlardan Şehirler Arası Otobüs Terminali’nin yer teslimi yapıldı. Beylerçelebi Cami Restorasyonu ve Çevre Düzenlemesi işini alan firma ile de sözleşme imzalandı.

Belediye Başkanı Hamza Karataş, Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğünde düzenlenen törende yüklenici firmalarla sözleşme imzaladı.

Yapılan yatırımlarla Osmancık için hedeflenen gelişim planında önemli yol kat ettiklerini ifade eden Karataş “Bu gün iki önemli yatırımı daha gerçekleştiriyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Çok önemli iki projenin ihale süreci tamamlandı. Yüklenici fermalarla sözleşme imzaladık. Bu hafta içerisinde çalışmalara başlanacak inşallah. Şehrimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

İKİ İHALEYİ DE OSMANCIKLI FİRMALAR KAZANDI

İhale edilen yatırımlardan Şehirler Arası Otobüs Terminalini Dörtçelik LTD. ŞTİ, Beylerçelebi Cami Restorasyonu ve Çevre Düzenlemesi işini de Çalışkan İnşaat aldı. Böylelikle Osmancık ilçesinde ilk defa bu büyüklükteki yatırımların ihalesini yerli firmalar kazanmış oldu.

YENİ OTOGAR 300 GÜNDE, ULUCAMİ 200 GÜNDE TAMALANACAK

İmzalanan sözleşmeye göre Şehirlerarası Otobüs Terminali 300 günde tamamlanacak.

D100 Karayolu kenarında bulunan eski belediye kademe biriminin yerine (İBD Park karşısı) inşa edilecek terminale hem Çorum Caddesi’nden hem de D100 Karayolundan bağlantı yolu yapılacak.

Terminal binası; şehirlerarası otobüsler için 7 peron, Osmancık – Çorum arası ve komşu ilçeler için 5 minibüs peronu yine 8 otobüs yazıhanesi ile 4 adet minibüs yazıhanesi, firmaların kullanımı için 12 ofis, idari birim için 3 ofisten oluşan bir ulaşım kompleksi olarak hizmet verecek.

Abdesthanelerin yer altına alınması ve cami meydanı oluşturulmasını kapsayan Beylerçelebi Cami Restorasyonu ve Çevre Düzenlemesi ise 200 günde teslim edilecek.

YAKLAŞIK 5.5 MİLYON TL YATIRIM

İki yatırımın toplam maliyeti ise yaklaşık 5.5 milyon TL’yi buluyor. Şehirlerarası Otobüs Terminali 4 Milyon 400 bin TL’ye, Büyük Cami ise 987 bin TL’ye ihale edildi.