Belediyeden kamu binaları ve cami bahçelerine bakım

Osmancık Belediyesi tarafından kamu binaları ve ilçe merkezindeki camii bahçelerine bakım çalışmaları başlatıldı.

Osmancık Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından, Güney Mahallesi'ndeki Koca Mehmet Paşa Camii'nin (İmaret Camii), bahçe ve camii çevresinde peyzaj, yeşil bitki ve çimenlerin düzenlemesi çalışmaları yapıldı.

Yer yer park ve bahçelerde de yeşillendirme çalışmaları ile ağaçların budama işleri devam ediyor.

Güney Mahallesi'ndeki Koca Mehmet Paşa Camii'nin (İmaret Camii), bahçe ve camii çevresinde ve bahçesindeki çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, “İlçemizdeki tüm camilerimizin içerisinin temizliği ve hijyen çalışmalarını temizlik şirketine verdik. Camilerimiz her yönüyle tertemiz olacak. İbadet yapan insanların birinden diğerine hastalık geçmeyecek şekilde halı caminin ilaçlaması yapılıyor. İlk önce Kışla camimizden başladılar. 'Temizlik imandan gelir' atasözünü prensip edindik. İlçe içerisinde rastgele dal ve budak atmış ağaçların tıraşlanarak budanıp bakımlarını ekiplerimiz tamamladı. Periyodik sıra içerisinde amacımız tüm park ve camilerimizin bahçe bakımını gerçekleştirmek.

Yine çevre düzenleme çalışmalarımız kapsamında camii bahçelerinin güzel görünüme kavuşturmak için Belediyemizin Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerine çalışmalar yaptırıyorum. Kaymakamlık lojmanının önlerini ilçemize yakışır bir güzellikte olması için itfaiye aracımızla yıkattırdım. Amacımız çevre ilçelere örnek olacak, temiz ve yaşanılabilir güzel bir Osmancık yapmak” şeklinde konuştu.