Belediye Başkanımız Ahmet Gelgör birim müdürlerimiz ile ilk toplantısını yaptı.

Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, devir teslim töreninin ardından belediyenin çalışmaları hakkında birim müdürlerinden brifing aldı.

İLK OLARAK YARIM KALAN PROJELER TAMAMLANACAK

Başkan Gelgör, önceki dönemde Osmancık Belediyesi tarafından çalışmalarına başlanan ancak henüz tamamlanmayan projeleri bir an önce tamamlayacaklarını belirterek “Belediyemizin Kent Park Projesi henüz tamamlanmadı. Burayı bir an önce tamamlamak için çalışmalara ağırlık vereceğiz. Yine Kızılırmak Sahil şeridinin düzenlenmesi için projelendirme çalışmalarına hemen başlıyoruz. Koyunbaba Mahallesindeki Huzur Evi inşaatını da bir an önce halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.

SEÇİM PROJELERİ İÇİN EYLEM PLANI OLUŞTURULACAK

Seçim sürecinde kamuoyuna vadettiği projelerle ilgili hızlı bir başlangıç yapacaklarını kaydeden Gelgör “Biz şehrimize çağ atlatacak projeler hazırladık. Bunları yapacağımıza yönelik halkımıza söz verdik. Ne söz verdiysek ona öncelik vereceğiz. İlk iş olarak söz verdiğimiz projelerin uygulanma sürecine yönelik bir fizibilite çalışması yapacağız, bir eylem planı oluşturacağız. Vatandaşlarımız için öncelikli olan yatırımlara öncelik vereceğiz” diye konuştu.

BELEDİYE ARAÇLARI ve BÜTÇE İLE İLGİLİ RAPOR

Başkan Gelgör, belediyenin borç ve alacak durumu, bütçe detayları ve resmi araçlarla ile ilgili de kapsamlı bir rapor hazırlanmasını istedi.

Belediye hizmetlerinin temelini mali disiplinin oluşturacağını kaydeden Gelgör “Belediyemizde bu gün itibari ile mali disiplin dönemi başlamıştır. Öncelikle bütçemizin durumu, alacaklarımız ve borçlarımız ile ilgili kapsamlı bir inceleme yapacağız. Belediyemizin malına mülküne sahip çıkacağız. İsraf etmeyeceğiz, kamu bütçesini verimli kullanacağız. Belediyenin resmi araçları üzerinden de tasarruf yapacağız. Resmi araç kullanımını mümkün olduğunca kısıtlamamız gerekiyor. Hangi araç nereye gidiyor, kaç kilometre yol yapmış, ne kadar yakıt kullanmış günlük rapor alınmalıdır. Yine personelimizin mesai takibini de birim müdürlerimiz itina ile yapacaklardır.” ifadelerini kullandı.

HALKLA İLİŞKİLER BİRİMİ YENİDEN DÜZENLENECEK

Belediyenin giriş bölümünde profesyonel bir ekiple halkla ilişkiler birimi oluşturulacağını belirten Gelgör, vatandaşların iş takibinin belediye personeli tarafından yapılacağını ve her talebe çözüm üretilmeye çalışılacağını ifade etti.